Hazai pályán kezdte a szereplést az NB. II-es labdarúgócsapatunk.

Kozármisleny – Békéscsaba 1912 Előre 1-1 (0-0)

Merkantil Bank Liga NB II-es bajnoki labdarúgó mérkőzés

Kozármisleny, 700 néző

Vezette: Bana Gábor Asszisztensek: Kovács G., Sinkovicz D. Tartalék játékvezető: Fehérvári P.

HR-Rent Kozármisleny: Lékai – Schuszter (Beke 88.), Vajda, Horváth D., Turi – Nagy E., Kozics – Pesti (Kócs-Washburn 46.), Major (Horváth P. 67.) Kirchner – Daru (Barkóczi 80.)

Vezetőedző: Pinezits Máté

Békéscsaba 1912 Előre: Póser – Kővári (Maronyai 76.), Kuzma, Kovács G. (Hodoniczki 88.), Csató, Mikló – Szabó B., Kóródi (Pintér 67.), Tóth M. – Zádori (Vólent 76.), Czékus (Sármány 67.)

Vezetőedző: Csató Sándor

Gólszerzők: Kirchner 95. illetve Pintér 86. percben.

Sárga lap: Kócs-Wasburn 66., Nagy E. 74. illetve Kovács G. 3., Czékus 54., Pintér 69. percben.

A 2024/2025-ös bajnokság nyitó fordulójában az NB III Dél-Keleti csoportját magabiztosan megnyerő Békéscsabát fogadtuk.

Egy bajnokságot nyert újonc csapat ellen sosem egyszerű, hiszen a korábbi sikerek, a csapategység sokszor hosszú hetekig repít egy újonc csapatot.

A 4. percben 25 méterről végezhetett el szabadrúgást Kozics, de a labda lepattant a sorfalról.

A 8. percben Czékus 15 méterről lőtt a mislenyi kapu fölé.

A 12. percben egy szép mislenyi akció végén Kirchner passzolt középre, Schuszter lövését azonban blokkolták a védők.

A 14. percben Czékus 16 méterről leadott lövését blokkolta Vajda, a labda szögletre pattant.

A 15. percben Tóth M. szöglete okozott kisebb veszélyt, újabb csabai szöglet után Zádori fejese szállt kapu mellé.

A 24. percben Czékus ívelte be a labdát, Zádori fejesét Lékai fogta.

A 30. percben vendég oldalszabadrúgást Tóth M. ívelte a kapu elé, Lékai tolta szögletre a labdát.

A 43. percben Turi a vendég 16-oson belülről nagy erővel vette célba a Békéscsaba kapuját, Póser a kapufára tolta a labdát, ahonnan a labda kifele pattant.

Az első félidőben mindkét csapat előtt adódtak kisebb helyzetek, de egyik csapat sem talált be, nem volt gördülékeny a játék, sok hibával játszottak a csapatok.

A 49. percben Daru beadása utána csereként beállt Kócs-Washburn közelről nem tudta bevenni a vendégek kapuját.

A 64. percben Kóródi lövését hárította Lékai.

A 68. percben egy vendég beadás veszélyesen szállt át keresztbe a kapu előtt, az akció végén Kuzma lövését védte Lékai.

A 73. percben Turi kapura emelt labdáját Póser tolta szögletre.

A 74. percben mislenyi szöglet után Horváth D. fejelt kapu fölé.

A 75. percben Kócs-Washburn iramodott meg a bal szélen, majd Darut játszotta meg, akinek beadását Póser megfogta.

A 86. percben egy vendég szöglet után nem sikerült felszabadítani, a csereként beállt Pintér közelről kotorta a gólvonalon túlra a labdát. 0-1.

A 95. percben Kirchner a 16-os sarkának közeléből végezhetett el szabadrúgást, amely után a sorfal mellett eltekert lövés után a labda a bal alsó sarokban landolt. 1-1.

Tipikus nyitómérkőzést játszott csapatunk az egyik újonc ellen – az idény elejei forma mellett sajnos sok hiba csúszott a játékunkba, nem volt látványos és élvezetes a mérkőzés, de mindenképpen pozitívum, hogy sikerült döntetlenre menteni a mérkőzést.

Pinezits Máté: A mai mérkőzésben a szezonnyitó minden feszültsége, minden lüktetése benne volt. Sajnos ez magával hozta azt is, amit őszintén ki kell mondani, hogy nem volt egy jó mérkőzés és nem volt minőségi futball, de szerencsére ennél tudunk sokkal jobban is játszani. Azt gondolom, hogy teljesen megérdemelt, hogy a végén pontot csíptünk, az egész mérkőzés alatt melóztak annyit a srácok, hogy ez az 1 pont meglegyen és úgy folytassuk a bajnokságot, hogy nem nulla pont van a nevünk mellett. Örülök, hogy letudtuk az első mérkőzést, mert ez a feszültség és ez a gát lemegy a csapatról és a játékosokról és ennél több focival és egy picit minőségibb játékkal tudunk menni felfele.

Csató Sándor: A hazai csapat jól kezdte a találkozót, nyomást gyakoroltak és beszorítottak minket. 15-20 perc után elkezdtünk lábra kapni. Amit elterveztünk, azt meg tudtuk valósítani, az első félidőben igazából csak a gól hiányzott. A második félidőt megint rosszul kezdtük, a hazaiaknak voltak pontrúgásból lehetőségeik, de a félidő második fele megint a miénk volt. Sajnálom, hogy nem sikerült megnyernünk a mérkőzést. Bármilyen ítélet születik, ki kell tudni húzni, meg kell tudni oldani, hogy ne maradjon kétség bennünk akár az ítélet miatt, akár az miatt hogy hibáztunk.