2024-10-17

Az MTK Budapest csapatát fogadtuk hazai pályánkon a K&H Liga utolsó, 26-ik fordulójában.

Búcsúval egybekötött ünnepléssel indult a mérkőzés, hiszen a távozókat köszöntötte a vezetőség: Kornfeld Fanni, Jarjabka Johanna, Grénus Gréta, Pusztai Petra, Imrei Nóra, Imrei Réka, Hadnagy Fanni, Zsemberi Zóra. Van, aki velünk kezdte pályafutását, és a kézilabdával való ismerkedést. Van aki rövidebb ideig volt a mislenyi család tagja, de egy biztos: sokat tettek klubunkért, amiért hálásak vagyunk nekik! Köszönjük lányok!  Egy különleges akció azonban még ekkor is hátravolt: egyesületünk visszavonultatta Halász Bernadett 20-as számú mezét, hiszen 16 évnyi hűséges mislenyi játék után Hasi úgy döntött, ideje a magánéletére koncentrálnia. Köszönünk mindent Hasi! Érzelmekkel telve indulhatott tehát az utolsó hatvan percünk az idei szezonban, amit stílusosan Halász Bernadett gólja nyitott meg szurkolóink legnagyobb örömére. Ezt követően a félidő első felében jól tartottuk a tempót és ezzel együtt az eredményt is: 15 perc játék után 7-8 állt a kijelzőn. Úgy tűnt tehát, hogy közel tudunk maradni, de egy kétperces kiállítás után üres kapus gólokat tudott szerezni a fővárosi gárda, amivel leszakítottak minket. Érkezett is az időkérés Gyulay Lászlótól, azonban nem tudtuk megállítani az MTK rohanását. Ha nem üres kapuba dobták a labdát, akkor is komoly sebességgel hozták fel a labdát a középkezdéshez, amivel megleptek minket. 13-20-as félidei eredménnyel lehetett rábeszélni a történéseket az öltözőben. A második játékrészben már jobban lereagáltuk ellenfelünk gyors játékát, azonban közelebb férkőznünk ennek ellenére sem sikerült. A fővárosiak jól tartották előnyüket, így magabiztos győzelmet arattak a szezon utolsó bajnokiján. Ami pedig ezután következett, az megmutatta, hogy miért dicséri minden ellenfél a mislenyi csarnok hangulatát. A kiesés és a vereség ellenére állva tapsolt a teljes csarnok a mérkőzés utolsó perceitől kezdve még hosszú időn át, megköszönve ezzel a csapatnak az élményeket, emlékeket a teljes szezonból. Mert bár kiestünk, az biztosan állítható, hogy életre szóló élményeket visz magával mindenki ebből a szezonból. Az autogramokat vadászó gyerekektől a szurkolókon át a szülőkig talán mindenki fel tud sorolni egy-egy pillanatot, ami miatt itt ragadt nálunk, ami miatt minden hétvégén figyelemmel követi az eredményeinket, és ennél többet mi nem is kívánhatunk! Köszönjük nektek az egész éves szurkolást, támogatást, bíztatást, és szeretetet, amit a csapat és az egyesület felé sugároztatok! A jövő szezonban ismét találkozunk! Addig is: Csak a Misleny!

Kozármisleny KA – MTK Budapest 24-32 (13-20)